Hurdacılardan klima almak ne kadar doğru?

Yenibosna klima servisi

Hurdacılardan klima almak ne kadar doğru? Günümüz de klima fiyatlarının özellikle sıfır ürünlerin çok pahalı olmasından dolayı her şeyin ikinci eli tercih ediliyor.

Klima servisi firması olarak ikinci el klimaların montaj işlemlerini yapmaktayız. Bunun için özel kurulan klima montaj ekibimiz tarafından klima montajı profesyonelce yapılıyor. Bir çok müşterimiz klimalarını ikinci el olarak ya internet üzerinden ya da hurdacı dan aldığını beyan ediyor. Peki Hurdacılardan klima almak ne kadar doğru? Bunun cevabı aslında çok basit. Temiz ve az hasarlı kabul edilen her cihaz alınabilir.

Özellikle İstanbul’un Anadolu yakasında geri dönüşüm tesislerinin çok olmasından dolayı oldukça fazla ikinci el klima montaj talebi gelmekte. Kadıköy hurdacıları tarafından satılan cihazların bir çoğu sıfır ayarında dersek yalan beyanda bulunmuş olmayız. İkinci el klima satın alırken iç ünitenin yine iç kısmında kalan bakır borunun sağlam olup olmamasına dikkat ediniz.

Hurdacılardan klima almak ne kadar doğru? Hurdacılardan klima alınır mı?

Hurdacılardan klima almak aslında mantıklı olabilir. Hurdacılardan alınan klimalar daha uygun satın alınma olasılığına sahip klimalar. Ama tek sorun bu klimaları takılı olduğu yerden kim söktü? Eğer işi bilen biri söktüyse herhangi bir sorun yok. Ama bu klimaları işi bilmeyen biri gelişi güzel söktüyse işte o zaman bir sorun var demektir. Hurdacılardan klima almak ne kadar doğru? Yukarıda belirttiğimiz unsurları göz önünde bulunursak burada şartlar yarı yarıya eşit diyebiliriz.

Hurdacıdan klima alırken klimanın parçalarının eksiksiz olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle klimanın iç sacı ve ayakları olsun. Montaj esnasında iç sac çok önemli, Aksi takdirde yeniden ücret ödeyerek klima iç sacı almak zorunda kalabilirsiniz. Klimayı sökerken klimanın gazının muhafaza edilmeside aslında en önemli unsurların başında geliyor. Bilindiği üzere klima gazı olmadan ne soğutma ne de ısıtma yapmaz.

Klimanın yedek parçalarını nereden nasıl temin edebilirsiniz

Klimaların ydek parçaları herkes tarafından kolay bulunan parçalar değildirler. Bulsanız bile ayarlamalarını veya montajlarını yapmak profesyonel işçilik gerektirir. Profesyonelce yapılmayan veya takılmayan klima parçaları cihazınızı çalıştırmaz. Farzedelim ki çalıştırdı, İleri de klimanıza daha büyük zararlar verebilir. Bunun için klima parçalarınızı yetkili veya teknik klima servislerinden almanızı tavsiye ediyoruz.

Hurdacılardan klima almak
istanbul klima yetkili servisi

Hurdacılardan klima almak veya hurdacı dan klima parçaları almak mantıklı mı? Hurdacıdan klima almak kadar klima parçaları almakta aslında mantıklı. Özellikle az kullanılmış klimaların parçaları profesyonel kişiler tarafından sökülüp takılırsa hiçbir sorun yaşamazsınız. Maltepe hurda alanlardan klima almak da mümkün. Maltepe hurdacıları bu konuda oldukça yoğun talep olduğunu bizlere her fırsatta söylüyorlar.

Üsküdar hurdacıları özellikle geri dönüşüm tesislerine çok sayıda kişinin klima için müraacat da bulunduğunu söylüyor. Sıfır klimaların çok pahallı olmasından sebep artık firmalar ve vatandaşlar ikinci el ürünlere aşırı talep gösteriyor. Bir diğer firma da Sancaktepe hurdacısı, Onlar da kendilerine özellikle yaz aylarının başında aşırı bir başvuru olduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen ARA